Kaip gaminami atvirukai?

Kaip gaminami atvirukai?

Rašyti

Sveikinimo atvirukai yra mūsų kasdieninio gyvenimo dalis, bet įdomu, ar kas nors susimąsto, kaip jie gaminami. Ir net jei aplankytų tokia pamąstymų valandėlė, tikriausiai net nekiltų mintis, kiek reikia darbo, kūrybinės aistros, talento ir investicijų, kad atvirukas pasiektų savo klientą!                                                                                                         

Taigi trumpai apžvelgsime šį procesą!

Kaip gaminami atvirukai?

Įmonės darbuotojai – didžiausia jos vertybė. Bendras Tikslas ir konkretus veiksmų planas, kaip jį pasiekti – tai sąlygos, skatinančios įmonės darbuotojus dirbti kartu. Bendras tikslas vienyti komandą, išlaisvinti kūrybinę dvasią, skatinant bendrą meno ir kultūros, spalvos ir faktūros, kompozicijos, mados supratimą, klasiką ir avangardą. Mokame įvairiai projektuoti savo vaizduotę, tiek paklūstant rinkos poreikiams, tiek mesti jai iššūkį, pasiūlyti kažką naujo ir netikėto. Dizaino ir rinkodaros užduotys yra glaudžiai susijusios. Atsargiai žiūrime į naujausias mados tendencijas, mūsų komanda pasitelkia savo įgūdžius ir ilgametę patirtį, ieškodama pirkėjo kiekvienam naujam kuriamos kolekcijos atvirukui. Pati idėja, kaip atrodys atvirukas gali kilti bet kur ir bet kokiomis aplinkybėmis. Tačiau prieš  pradedant dirbti menininkui, turi būti aišku apie tikslinę auditoriją, taigi ir apie atviruko tipą (modelio liniją) ir formatą.                                    

UAB “Puseplus Kaunas” kiekvienais metais išleidžia daugiau nei 1000 naujų atvirukų dizainų. Šis skaičius yra labai didelis, ypač  jei žinome visa sudėtingą kelią, kuris veda nuo dizaino idėjos menininko vaizduotėje iki pagaminto atviruko parduotuvės lentynoje.

Dizainas, tekstas ir maketavimas

Kūrybinis procesas pradedamas  nurodant atviruko rūšį (modelio liniją) ar tai gėlėti atvirukai, vardo dienos ar gimtadienio sveikinimai, humoro atvirukai, vestuviniai, pavasariniai, Velykų, Joninių, Kalėdiniai atvirukai ir kt. Pirmiausiai sukuriamas idėjos aprašymas, kurį gauna  menininkas, kad sukurtų kelias būsimo atviruko kompozicijos versijas ( idėjos eskizus). Iš jų išrenkamas tinkamiausias,  kuris įgyvendinamas vaizde – piešinyje ar fotografijoje. Tolimesnis darbas tęsiamas kompiuteriu, kuriame gautas vaizdas apdorojamas  ir “įrėminamas” tiksliu formatu. Jei reikia, pridedamas atitinkamas tekstas, kuris parenkamas itin kruopščiai, nes labai dažnai būtent  tai “kreipiasi” į pirkėją. Jei atvirukas bus dekoruotas, pavyzdžiui, metalo folija, blizgiu laku, įspaudu ar pan.,  yra paruošiamos atitinkamos vektorinės bylos su dekoratyviniu raštu kiekvienam apdorojimo būdui.

Atvirukų spausdinimas

Pagal paruoštus atvirukų dizainų maketus  kompiuteriu yra sudėliojamas spaudos lapo maketas, nes vienu metu spausdinama daugiau atvirukų ir siunčiama į spaustuvę, kurioje gauti failai paruošiami spausdinimui. Atvirukai spausdinami ant kokybiško kartono arba storo dekoratyvinio popieriaus, po to eilės tvarka pereina visą konkretaus dizaino apdorojimo ir dekoravimo ciklą, supjaustomi, rūšiuojami ir siunčiami į didmeninį sandėlį.

Rankų darbo atvirukai

Rankų darbo atvirukai visada yra originalūs ir unikalūs, todėl šie atvirukai mūsų pasiūloje užima ypatingą vietą. Nedideli tiražai, individualus požiūris, originalios idėjos derinamos su netradicinėmis medžiagomis – tai pagrindiniai šios kolekcijos privalumai, išskiriantys ją iš kitų atvirukų asortimento.

Sandėliavimas ir paskirstymas

Iš spaustuvės atvirukai keliauja į sandėlį, kur supakuojami kartu su voku ir sandėliuojami pagal tam tikrą tvarką. Įmonės regiono pardavimų vadybininkai nuolat lankosi pas klientus, norėdami pasižiūrėti, kokiais dizainais reikia papildyti atvirukų artikulus parduotuvių lentynose ir išsiųsti šiuos užsakymus į sandėlį. Efektyvi užsakymų apdorojimo sistema leidžia sandėlio darbuotojams greitai įvykdyti užsakymus, kurie atvirukų prekybininkus parduotuvių lentynose pasiekia per trumpiausią įmanomą laiką.  

Rezultatai

Nepaisant plačiai paplitusių socialinių tinklų, SMS ir elektroninio pašto, niekas negali pranokti ranka parašyto sveikinimo emocijos. Būtent todėl sveikinimo atvirukas išlaikė savo poziciją kultūrinio medžio viršūnėje ir šiuo atžvilgiu nieko geresnio nesitikima.

Linksmų švenčių!